Irancell-USIM
۳

ایرانسل، پول خرد دیجیتالی

به اشتراک بگذارید :
» فکر می کنید سکه با سیم کارت ایرانسل چه وجه اشتراکی دارد؟
خیلی ساده است هر دوی آنها در دنیای خود ناچیز به حساب می آیند.
وقتی بیشتر فکر کنی می بینی به اندازه پول خرد های موجود در بازار ایران، سیم کارت ایرانسل ریخته بیرون. برای فهمیدن و مطمئن شدن می تونید دست تو جیب هر کی کنید با اینکه بده اما ضرر نداره دست تو جیب هر کی کنی یک مشت سیم کارت ایرانسل در میاری که هیچ استفاده ای برای اون نداره، جالبیش اینه که اگه بگردی انقدر سکه نمی بینی که سیم کارت می بینی.
ماشاا… همرنگ هم هم هستند.
من خودم از روز اولی که این سیم کارت ها روونه بازار شد یکی خریدم و تا الان دارمشون، جدیدن گوشی مربوط به این سیم کارت خراب شده و فعال نیست به خاطر همین گذاشتمش تو جیب کوچیک سمت راستم و همیشه موقع پیاده شدن از تاکسی سوژه منه!!! به این صورت که وقتی کرایه تاکسی می دم آقایان راننده همیشه عادت دارند بگن آقا پول خرد بده! منم اگه داشته باشم که می دم اگر نه همیشه سیم کارت ایرانسلم رو در میارم و میگم پول خرد ندارم ولی سیم کارت ایرانسل دارم، می خوایی… که راننده ها همیشه یه نیش خند می زنند. حتی دوستام که کنارمن ار این حرکت خندشون می گیره، خوب اینم واسه خودش یه راهیه و من پیش بینی می کنم یک روز ایرانسل جای پول خرد های کشور را خواهد گرفت و این خود یک شگفتیست.
اما یک چیز دیگه هم هست زمانی هم می رسه که شماره های ایرانسل کلاسدار می شه و مثل شماره های همراه اول که کد ۲ یا ۳ با کد ۵ و ۶ بین مردم جز طبقات فرهنگی هست، ایرانسل هم یک روز به اینجا می رسه و ۹۳۵ آن با ۹۳۶ و ۹۳۷ فرق طبقاتی خواهد داشت و خوب خدارو شکر تو این فرهنگ بندی ما درجه یک هستیم و بقول معروف جزء کلاسدارا، ما اینیم دیگه چه کنیم…
البته بگم خدایی سیم کارتش خیلی بدردم خورده و خدمات دهی این شرکت تو ایران بهتر از همست تنها ایرادش که اونم در حال ترمیمه آنتن دهیشه که الانه تو جاده ها هم میگیره و خوب خود همراه اول هم وقتی اومد همین مشکل رو داشت. واقعا سیم کارت ایرانسل مثل پول خرد، بی ارزش ولی کار را انداز هست. خدا بهشون هرچی می خواد بده کار جوونای این مملک رو را انداخته و یکی از امتیاز های مهم این سیم کارت افزایش تعداد نفرات شرکت کننده در مسابقه اس ام اس برنامه ۹۰ هستش که از وقتی ایرانسل اومد همه موبایل دار شدن و باهاش تو این مسابقه شرکت می کنند و یهوو رکورد بالای ۲ میلیون می زنه که باید از خانواده ایرانسل تشکر کنه و این هم یک مزیت این سیم کارت هستش.
هیچ وقت فکرش رو نمی کردم که یک روز پول خرد ها دیجیتالی بشن و علاوه بر ارتباط ماهواره ای فرستنده با گیرنده، ارتباط مردمی جیب من با جیب آقای راننده را از پیش نزدیکتر کند.
خوب امروز یاد گرفتید که چگونه می توانید از این محصول مفید، نهایت استفاده را ببرید.
به امید دیدار تا چیز بعدی
به اشتراک بگذارید :

3 دیدگاه در “ایرانسل، پول خرد دیجیتالی

 1. سلام دوست عزیز
  با عرض معذرت سوالی داشتم از شما
  ۱-رشته تون چیه(البته خودم یه حدسایی میزنم با توجه به مطالبی که نوشته اید اما اگه جسارت نباشه می خوام بدونم تو کدوم زمینه حرفه ای کار می کنید it برنامه نویسی؟

  احسان » سلام سعید جان، رشته دانشگاهی من گرافیک هست و برنامه نویسی تخصص کاری من نیست. گفتید حدس! می تونم بپرسم چه حدسایی؟

 2. دوست عزیز درست است امکان دارد بعضی اوقات کیفیت خدمات ایرانسل پایین بیاید ولی قیمت پایین سیم کارت در همه جای دنیا متداول است و در برخی کشورها رایگان یا حتی ارزانتر از اعتبار اولیه!
  این موضوع در کشور جهان سومی ایران و مردم آن خیلی عجیب و غریب به نظر می رسد!
  در ضمن سیاست های فروش و تبلیغات و بازاریابی ایرانسل واقعا حرف ندارد و حرف اول را می زند!

  احسان » شک ندارم که این یک مقوله سیاست گذاری شده از سوی ایرانسل است ولی من این تشابه رو صادقانه با اون چیزی که توی جامعه هست انجام دادم. من دروغ نگفتم. همون کشورهایی که شما نامشو می برید پول های خوردشون ارزش پول های کاغذی مارو دارند ( البته کشورهای جهان اولی )

 3. سلام. من چندسالی مشترک همراه اول هستم. دو ماه پیش از کیفیت پایین و عدم آنتن دهی شبکه همراه اول به ستوه اومدم که یه سیمکارت به قول شما پول خرد خریدم که استفاده کنم. باید بگم آنتن دهیش عااالی بود. کم پیش میومد از خطهای نشان دهنده آنتنش یه دونه کم بشه!! حتی یک بار هم نشد اس ام اس من ارسال نشه. درحالی که با همراه اول ماههاست که مشکل دارم و اس ام اسها گاهی ارسال نمیشن.
  اگه طرحهای ویژه ایرانسلو انتخاب کنید در هزینه هم خیلی صرفه جویی میشه. ضمن اینکه هزینه gprs ایرانسل خیلی ارزونه. قیمت سیمکارتش هم خیلی ارزونه. به نظر من اگه قیمت این سیمکارت حدود ۵۰ هزار تومن بود خیلی بهتر بود چون ما ایرانیا عادت داریم از گرونی گله کنیم و ارزونی رو به مسخره بگیریم!! لااقل اگه گرون بود اینطوری بی ارزش قلمداد نمیشد.

  احسان » این خیلی خوبه که شما به این امر اشراف دارید. من و دوستم که یه شب بیرون از تهران بودیم (لواسون) اون همراه اول داشت و من ایرانسل، دوستم هر کاری می کرد نمی تونست اونجایی که بودیم آنتن بگیره ولی با تعجب من راحت می تونستم با ایرانسلم صحبت کنم و خود دوستم هم متعجب شده بود و این که میگید ارزونی رو مسخره می کنم، این چیزی هست که واقعیت داره …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *