پوسته محبوب کلوب - میر حسین
۲

کلوب از نوع میر حسینی

به اشتراک بگذارید :
کلوب رو از روزهای اولینش دیده و با کارش آشنا بودم، حیف نمیشه اسمی که یکی از دوستان سابقم که روی کلوب گذاشته بود بگم. آخه بی ادبیه
امروز به دعوت یکی از دوستانم عضو این گروه اینترنتی شدم تا در مورد تبلیغات درون گروهی این مجموعه بزرگ بیشتر اطلاعات کسب کنم. جالب این بود که دوستم محسن ازم خواست که اونو به لیست دوستانم اضافه (add) کنم ولی هر چی گشتم پیداش نکردم که نکردم، خلاصه محسن دوستم ازم نا امید شد و منم همینجوری روی منو ها کلیک می کردم تا بیشتر ببینم چه خبر هست توش، تا اینکه به منوی تغییر پوسته برخورد کردم. همینطور داشتم مدل های مختلف رو می دیدم که چشمم خورد به قالب میر حسین موسوی که از بخش کاربران ارسال شده بود و با توجه به پلیس کلوب این امر نادیده گرفته شده بود و جالب کلمات کلیدی معرفی این پوسته بود که شامل :
میر حسین, میرحسین, موسوی, میر حسین موسوی, خاتمی, رای, انتخابات, ۱۳۸۸, دولت, سیاسی, اصلاح طلب, حمایت, پیروزی, امید, رهبر, رئیس جمهور, تصمیم, ستاد, تبلیغات, mirhossain.ir, اینترنتی
جالبتر که این قالب در پوسته های محبوب در ستون سمت چپ صفحه پوسته ها بود.
بعد از مشاهده این قضیه سوال بزرگی برام پیش اومد که فکر منو به خودش مشغول کرد.
چطور وب کلوب که گاه به گاه به گوش می رسید فیلتر شده و حساسیت خاصی روی این وب هست به این راحتی دست به استقبال چنین کاری زده ؟ منظور چیه ؟
برای من مهم این نیست جناح داری و سمت و سو بودن، مهم اینه که با توجه به انتشار این شخص محکوم شده از سوی دولت و شعار های تبلیغاتی که در قالب این پوسته هست، هیچ حرکتی نشده و کلوب با تمامو کمال به کار خود ادامه میده.
این یک مسیر ساده نیست که بگوییم مثل همه چیز عادی هست و هیچ جای نگرانی نیست.
نامه ای برای گرفتن پاسخ به ایمیل support@cloob.com ارسال کردم (۱۱:۵۵) ولی پاسخی تا به الان (۴:۲۵) دریافت نکردم. متن نامه به این شرح بود:
” سلام
به تازگی به دعوت یکی از دوستان عضو شدم.
در پوسته های سایتتان، پوسته میر حسین رو دیدم، برای عجیب بود که سایتی که هر لحظه به گوش می رسه فیلتر شده و هر چیزی که تحریک کننده مسئولین باشه موجب آزار شما میشه چطور ممکنه که همچین کاری کرده باشه طوری که با این بازدید بالا ریسک های سیاسی مخرب آمیز هست.
به نظرم این یه حرکت سیاسی برای آمار گیری از قشر کلوب هست. یعنی نظر شما غیر از این هست؟ “
حالا برای شما طرحی را مطرح می کنم که در حال حاظر برای تک تک عموم در حال اجرا بوده و زیر ذره بین بودن این اطلاعات جزء واجبات این سرویس بزرگ اینترنتی است. منظور من یاهو هست.
این سرویس دهنده بزرگ و تمام نشدنی تقریبا بین همه ما ایرانی ها جزء واجبات زندگی روزمره ما شده است. بیشترین امکانی را که این وب پورتال به ما ایرانی ها میدهد پست الکترونیک آن است که با کاربری آسان و بدون هزینه تمام نیاز ردوبدل کردن اطلاعات ما را بر عهده می گیرد. این سرویس علاوه بر قشر عام پسند ایرانی ها، قشر عظیمی از دولت مردان ما را هم در بر گرفته و پست الکترونیک های آنان هم از این سرویس بزرگ نشأت گرفته است.
تا به حال از خودتان پرسیده اید که امنیت آن به چه شرایطی بسته است؟ آیا امنیت فقط شامل آن می شود که همسایه، دوست، آشنا و یا نزدیکان شما اطلاعات شما را نداشته باشد؟ کاملا در اشتباه هستید.
تهاجم های فرهنگی که با ریزترین اطلاعات دقیق به سوی ما در حرکت است با ساده ترین راه هایی که شما به آن هم فکر نمی کنید به سمت شما می آید.
اطلاعاتی که در این سرویس برای سایرین ارسال می شود بعد سیاسی هم دارد، یاهو علاوه بر خدمات دهی کار سرویس اطلاعاتی را برای سازمانهای جاسوسی آمریکا بر عهده دارد و آیا تا به حال از جایی این موضوع را رسانه ای شنیده اید؟ خوب معلوم است خیر. چون مگر دیوانه اند کسانی را که به این سادگی دارند برایشان اطلاعات جمع آوری می کنند را از دست بدهند. آمریکا از این تحول بزرگ برای بدست آوردن اطلاعات شخصی، عامیانه، فرهنگی و … که بتواند هدفگیری دقیق تری به روی ما بگیرد استفاده می کند. این جزئی از این فرایند بزرگ بود. حالا فکر کنید دولت مردان ما با این سرویس چه اطلاعاتی را برای هم ارسال می کنند و کشور آمریکا چه استفاده های مفیدی را از این منبع پر برکت به جیب می زند، اونم مفتی مفتی
یادمه چند وقت پیش نماینده ای از نمایندگان مردم در مجلس به این نکته اشاره کرد و هشدار داد که این عمل به سود کشور میزبان است.
این حرف ها رو زدم که منظور منو در رابطه با پیرامون خود گرفته باشید و به فکر باشید که هر دستی به طرف شما دراز شود، دوست نیست. احتیاط کنید و برای هر کار خود مطمئن باشید. همیشه سعی کنید به افکار خود توجه کنید و اینکه دیگران چه می کنند بر روی شما تاثیر نگذارد.
حال خطاب به کلوب: شما کجای این عرصه بزرگ وبی هستید؟ دوست یا دشمن ؟
پوسته اجرا شده در کلوب:
به اشتراک بگذارید :

2 دیدگاه در “کلوب از نوع میر حسینی

 1. سلام, خسته نباشید, مطلب جالب و مفیدی بود.

  البته این بسیار خوب است که ما برای محافظت از اطلاعات شخصی و سازمانی خود به فکر باشیم, ولی حکایت دائی جان ناپلئون نشود که فکر کنیم تمام سرویس دهنده‌های بزرگ دنیا اطلاعات مربوط به افراد حقیقی و حقوقی را در اختیار دولت و سازمان‌های جاسوسی قرار می‌دهند.
  در کشور‌های قانونمند مثل آمریکا که قانون حرف اول رو می‌زند, قوانین بسیاری برای محافظت از اطلاعات شخصی مردم و سازمان‌ها وصف شده و تخطی از آن مجازات سنگینی را در بر خواهد داشت چرا که آن‌ها معتقد هستند استفاده از اطلاعات شخصی و محرمانه مردم برابر است با نقض حقوق شهروندی, حتی آن‌ها با کنترل ایمیل‌های گروه تروریستی طالبان دچار مشکل شدند و انتقادات گسترده و توبیخ‌های سازمانی بسیاری متوجه آن‌ها شد.

  اضافه می‌کنم که مردم ایران اطلاعات مهمی ندارند که به درد سازمان‌های جاسوسی از جمله سازمان جاسوسی آمریکا ( ‍Cia ) بخورد پس زیاد نگران نباشید, دولت‌ مردان ایران هم به قول معروف جایی نمی‌خوابند که زیرشان آب برود…!!!

  در پایان عرایضم, من هم خطاب به کلوب و بلاگفای عزیز ! پرسشی دارم:

  شما کجای این عرصه بزرگ وبی هستید؟ دوست یا دشمن ؟

 2. سلام
  خب مگه چیه همچین پوسته ای داره؟
  ایشون حتما طرفداره موسوی بوده و این پوسته رو گزاشته.
  شعار ضد انقلاب نداده که. ایشون فقط طرفداره این فرد است
  همین.

  احسان » منم اینو می دونم، منظور من چیز دیگه ای هست. دوباره بخون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *